יד מרדכי » עולם שמן הזית » הפקת שמן זית » איך מפיקים שמן זית - יד מרדכי

 
גידול קפדני של זיתים מובחרים
שמן זית איכותי מתחיל בכרם זיתים המטופל באהבה על ידי חקלאי-מומחה. לאזור הגידול ולשיטות הטיפול בכרם השפעה מכרעת על איכות שמן הזית וטעמו הייחודי. שמן הזית שלנו מופק מ-12 זני זיתים מובחרים הגדלים בכרמי זיתים הפזורים מאזור הר הנגב שבדרום, לא הרחק מקיבוץ יד מרדכי, דרך כרמי זיתים הגדלים באזור שפלת יהודה ורכסי הכרמ ועדד רום רמת הגולן. בין זני הזיתים המובחרים ניתן למצוא את הסורי והנבאלי המסורתיים, הברנע הישראלי וכן זנים אירופאיים שנקלטו בהצלחה בישראל כמו הפיקואל, הלצ'ינו, הארבקינה, פישולין ועוד. כל זן יתרום את חלקו לטעם והארומה המשובחים של שמן הזית. 
 
 
 
 
מסיק איכותי והגעה מהירה לבית הבד
עונת מסיק הזיתים מתחילה עם בוא הסתיו, בדרך כלל בחודש אוקטובר. לכל זן מועד מסיק המתאים לו, לפי מידת בשלותו וצבעו. מועד המסיק ושיטת המסיק (ידני או ממוכן) משפיעים באופן ישיר על טיב השמן המתקבל ולכן נבחרים בקפידה. את מרבית הזיתים אנחנו בוחרים למסוק באופן ממוכן, על ידי מכונות משוכללות (בדומה לענבי יין) על מנת שלא לפגוע בפירות ולגרום להם להתחמצן. זמן הגעה מהיר של הזיתים לבית הבד הוא אחד הפרמרים הקריטים אשר משפיעים על טיב השמן ושמירת טעמי הטבע המקוריים. לכן אנחנו מקפידים במיוחד על העברה מהירה במיוחד, בדרך כלל שעות ספורות, של הזיתים מהכרם לבית הבד. 
 
 
 
 
בית הבד - מומחיות בסטנדרטים בינלאומיים
בית הבד הוא נקודת הסיום של הזיתים ונקודת ההתחלה של שמן הזית. המומחיות של מקצועני המכונות, וטיב המכונות עצמן, ישפיעו על איכות השמן, הטעמים והארומות ולכן ההקפדה היתרה בכל שלב. אנחנו משתמשים במיטב המיכון האיטלקי לשמן זית של חברת ראפנלי (RAPANELLI) אשר משלבת את פסגת הטכנולוגיה לצד היסטוריה ומסורת איטלקית עתיקה. מייד עם הגעת הזיתים לבית הבד הם נשטפים ומנוקים משאריות אבק ועלים. רק אז הם מועברים לשלב ריסוק הפרי לעיסה אחידה. לישה של עיסה זו (במכשיר הנקרא מלקסר) מאפשרת את היווצרות והתפתחות טעמי שמן הזית המורכבים, ומכאן חשיבותה. בשלב זה נשמרת טמפרטורה נמוכה במיוחד של עד 32 מעלות וזאת על מנת לשמר את תכונות הטעם וכן את הערכים הבריאים של שמן הזית. לאחר לישת העיסה, מופרד השמן שאצור בה משאר חלקי הפרי (מוצקי הפרי והלחות) על ידי סיבוב מהיר בצנטרפוגות ייחודיות. אז עובר השמן סינון עדין נוסף ועובר לאחסון במיכלים ייעודיים, מבודדים מחמצן ומבוקרי טמפרטורה באתר שמן הזית בקיבוץ יד מרדכי, שהוא אתר שמן הזית הגדול והמשוכלל בישראל. תהליך ההפקה מבוצע כולו ללא כל התערבות כימית או תוספות מלאכויות, אלא על ידי לחיצה, דחיסה וסינון הפרי בלבד. תהליך של כבישה קרה אמיתית. 
 
 
 
 
אחסון, בקרה
ובקבוק - הבטחת האיכות שלנו בכל בקבוק באתר אחסון שמן הזית המתקדם שבקיבוץ יד מרדכי מסווגים שמני הזית לעשרות סיווגים שונים לפי איפיוני זן, טעם וארומה, אזור הגידול ועוד. השמנים מאוחסנים במיכלים ייעודיים בטמפרטורה מבוקרת ואופטימלית. צוות של מומחי טעימת שמן זית, בשיתוף מעבדת שמן זית של החברה, טועם ובוחן את השמנים השונים על מנת להחליט על שילוב הזנים המיטבי לקבלת שמן הזית הייחודי של יד מרדכי - שמן זית מעולה בכל בקבוק. צוות הטועמים יקבע את הרכב הזנים אשר ירכיבו את שמן הזית המעודן שלנו (שמן זית כתית מעולה הנמכר ביותר בישראל), את שמן הזית לתיבול חזק, או את סדרת שמני הפרימיום שלנו - סדרת שמני זית המופקים מזנים נדירים ובכמויות מוגבלות - שמן זית פירותי עשיר ושמן זית ירוק רענן. על מגוון שמני הזית שלנו קרא כאן. שמני הזית מבוקבקים בתנאים אופטימליים בקו מזיגת שמן הזית שלנו (של חברת אלפא טק האיטלקית) ונארזים בקרטונים השומרים מחשיפה לאור וקרינה ומכאן הם נשלחים היישר לנקודות המכירה ברחבי הארץ - חוויה של טבע בכל בקבוק.